Az állatokat a vonatkozó törvények figyelembevételével CSAK budapesti, személyes átvétellel.
Személyes átvétel az üzletünkben lehetséges.
Élőhely: Afrika szub-szaharai részén találhatók. Széles körben fordulnak elő Etiópia legdélebbi részétől, Dél-Afrika keleti partjáig. Elterjedési területük Angola nyugati partvidékéig terjed, Zambia-n, Malawi-n és Zimbabwe-n keresztül. Természetes élőhelye szubtrópusi vagy trópusi száraz cserje.
Megjelenés: Fehér hassal és szürke-sárga háttal rendelkeznek. A szőr sűrű és puha, fülüket ritkán borítja. Hosszú hátulsó és elülső ívelt karmaik vannak. Farkuk barna. Az akácpatkányok súlya 63 és 100 g között van, átlagosan 68 g. A test hossza 12 és 16,3 cm között mozog, és a farok gyakran nagyobb vagy egyenlő a testtel, 13 és 21 cm közötti.
Táplálék: Elsősorban magevőek, az akácfák magjaival és leveleivel táplálkoznak. Fogyasztanak gerincteleneket és elhullott állatokat is.
Tartása: Fogságban átlagosan 3 évig élnek.
Életmód: Az akác fatörzsek és ágak kopott kérge alatt él. Néha a folyómedrek közelében is látható. Fészkei, amelyeket a talajtól 4 m-re láttak, télen jól láthatóvá válnak, amikor a lombozat csökken. Az akáctövisek optimális védelmet nyújtanak a ragadozók ellen. Alkonyat előtt kezdenek el aktívak lenni. Fészkeket építenek levelekből, fűből és apró gallyakból. Lyukakat ásnak az akácfa gyökérszerkezete mentén, és ezeket a barlangokat a téli hónapokban és bozóttüzek esetén használják.
Szaporodás: A nyári esős évszakban hozzák világra utódaikat, amikor az akácnak sűrű lombja van. A hímek a tenyészidőszakban kibővítik területeiket, feltehetően annak érdekében, hogy növeljék a potenciális társak megtalálásának valószínűségét. Az almok 2–5 kölyökből állnak. A kölykök 15 nap után kezdenek járni, és a metszőfogak csak egy nap elteltével jelennek meg.
Forrás: animaldiversity.org